Siz Ve Biz BLOG

Biraz Bilgi Edinelim! Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler!

4 dakikada okuyabilirsiniz


72
7 Paylaşım, 72 Beğeni
pratik-bilgiler

Gün içinde karşılaştığımız minik sorunların çözümünde kullanacağınız pratik bilgileri sizler için derledik. Uygulaması kolay bu bilgiler sayesinde “Oh be” diyeceğinizden şüphemiz yok!

Kapanmayan Fermuar

untitled

Her ne kadar bozulmamış olsa da zamanla gevşediklerinden dolayı kapattığımız fermuarın iki otur kalk hareketiyle açıldığını fark ederiz. Üşenmezseniz gidin terziye yeni bir fermuar yaptırın; ancak üşeniyorsanız, fermuarınıza bir halka geçirin (anahtarlıkta bulunan halkalardan) ve pantolon düğmesine sabitleyin.

Böcek Isırması

sivrisinek

Genelde yaz aylarında sinek- böcek tarafından çok ısırılırız. Isırıldıktan sonra kaşıntı olan bölgeye tırnakla çarpı işareti yaptığımızda kaşıntının geçtiğini göreceksiniz. Zararsız bir böcek ısırmasından bahsediyoruz tabi ki.

Klavye Temizliği

epdddbeebb

Klavye tuşları arasındaki tozu yapışkan kağıtlarla (post-it) kolayca temizleyebilirsiniz. Özellikle masa klavyelerinde uygulayacağınız bu yöntemle daha temiz çalışabileceksiniz 🙂

Çilek Sapları

pipet kullanimi one cikan

Temizlenmesi zor olan bu meyvenin en azından saplarını daha kolay ayıklayabilmek için yapmanız gereken tek şey dikine doğru ortasından bir pipet geçirmenizdir.

Elektrik Kesintisi

maxresdefault

Şarjınızı doldurabileceğiniz pratik bir yöntem olmasa da şimdi aktaracağımız bu pratik bilgiyle yarım saat kadar aydınlık bir ortamınız olacak en azından. Elektrikler kesildiyse ve mum yoksa evde, pastel boyaları tutuşturarak bir süre aydınlıkta kalabilirsiniz.

Sineksiz Yaz

sinek ve bocek isiriklarina karsi dogal cozumler wnis e

Yaz aylarının baş belası sivri ya da kara sinekler bir musallat oldu mu bırakmak nedir bilmiyorlar. Evde uygulayacağınız bu pratik yöntemle onlardan kurtulabilirsiniz. Bir kaba sirke ve sıvı sabun koyup, karıştırın ve odanın bir köşesine bırakın. Sirke kokusu sinekleri çekecektir sabun ise öldürecektir.

Laptop Isınması

gcuz

Dizüstü bilgisayarınız çok ısınıyorsa altına aynı boyutta iki çatal koymanızı tavsiye ediyoruz. Daha az ısınacağını göreceksiniz.

Saksıdaki Bitkiler

elyapimisaksilar

Bitkilerinizde böceklenme sorunu yaşıyorsanız, bitki köklerine sigara külü dökün. Böceklerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Ter Sorunu

ter kokusuna karsi deodorant kullanimi tehlike saciyor

Deodorantı sabah aldığımız duştan sonra sıkar ve üzerine giysimizi geçirir, çıkarız. Oysa ki geceden duş alıp deodorantınızı sıkıp yatarsanız, gün içerisinde daha az terlediğinizi göreceksiniz.

Mis Gibi Çamaşırlar

buhar

Her ne kadar yumuşatıcı kullanıyor olsanız da istediğiniz gibi buram buram mis gibi kokan çamaşırlar elde edemiyorsanız, ütü yaparken ütü suyuna ekleyeceğiniz bir miktar parfüm ile bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Saç Boyası

sac boyasi ciltten nasil cikarilir

Eğer saçınızı evde kendiniz boyuyorsanız, saç diplerinde oluşan boya lekelerini süte batırdığınız pamuk yardımıyla kolayca temizleyebilirsiniz.

Çöp Kutusu

cop tenekesi karbonat temizlik

Çöp kutunuzun içerisine koyacağınız kabartma tozu ya da karbonat sayesinde etrafa yayılan kötü kokudan kurtulabilirsiniz.

Göz Yaşartan Soğan

sogan

Soğan doğrarken ağlamamak için pek çok yöntemden bahsedilir. Soğanı doğradığın yerde suyun açık bırakılması, gözlük, dişler arasına kürdan almak gibi ilginç; ama çok da etkisi olmayan çözüm yolları var. Şimdi size en etkili yöntemi söyleyelim: Soğanı doğramadan önce 15 dakika kadar buzlukta bekletin. Doğrarken gözünüz yanmayacaktır.

Yumurta vs Muz

yumurta

Canınız kek istedi ve bir de baktınız ki evde yumurta kalmamış. Dolapta kurtarıcınız muzu gördüyseniz nefsinizi kesmenize gerek yok; çünkü bir yarım muz bir adet yumurtaya eşittir ve kekinizi afiyetle yiyebilirsiniz


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

72
7 Paylaşım, 72 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın