içinde

Bir Kedi Gördüm Sanki!

HAİM JİNOTT : ‘ÇOCUKLAR DONMAMIŞ BETON GİBİDİR, ÜZERLERİNE NE DÜŞSE İZ BIRAKIR.’ DEMİŞ. NE DE GÜZEL DEMİŞ. İŞTE BENİM İZLERİMDEN BİR TANESİNİN HİKAYESİ!


4-5 yaşlarındayım. Evet inanması zor ama bir zamanlar o yaşlardayım. Kedi yavrusu seviyoruz dadaşlar diyarı Erzurum ilindeki apartmanımızın önünde.

Anne babası belirsiz tiplerle ilk tanıştığım, sık sık meydana gelen depremlerin etkisi ile altında kaldığım dönemler, ayrıca nerdee o eski bayramlar! Ebeveynleri belirsiz o tipe bir şey battı ve kediyi kucaklayıp bizi kovalamaya karar verdi aniden.

Cat Wallpapers Download Desktop e

Madem bir kovalayan var, biz de kaçan kovalanır deyimini ters-yüz ederek kaçışmaya koyulduk. Çil yavrusu gibi (gerçekten yavruyuz bu arada) kaçışmaya başladık. Ayrılırsak dikkati dağılır diye dağıldık ya da beni tanıdılar siz kaçın diyerek kendimi ateşe attım. Tam emin değilim. Bilin bakalım küçük çöp kime çıktı? Bilemediniz! Bana tabii. Tamir edilmesi imkansız olan kanı bozuk, herkesi bıraktı benim yakamı bırakmadı. Düştü peşime. Manyak çeken bir mıknatıs olmamın başlangıcı da tam bu ana rastlar.

Bağıra bağıra koşar iken bir yokuş fark ettim. Oh be! tamam şimdi kurtuldum diyerek, yokuş aşağı koşturmaya başladım. Hikayemizin kötü baş rolü rampanın başında durdu. Neden durdu? Niçin durdu? Kafamda deli sorular. Yırttım galiba (ama neyi bilmeden) diye içimden nara atmam ile, kediyi havaya fırlatması ve benim kediye kafamın üzerinde yerin var demem bir oldu. Malum misafirperverlikte aceleci olmak gerek. Hayatta şansın benden yana olmayacağı, yokuş aşağı havaya fırlatılmış bir kedinin milyonda bilmem kaç ihtimal ile iniş pisti olarak başımı kullanmasından belli olmuştu. İşte ilk estağfurullah diyerek, şans oyunlarına tövbe edişim de tam bu zamanlara denk gelmiştir.

baby cat wallpaper e

İki korkak bir hamama yakışır misali, kedicik korkuyor ben korkuyorum. Ama ben kediyi tırmalamıyorum. Tam bu esnada kedicik yanağımdan bir dal alıp, beni ümitlendirmek suretiyle duygularımla oynadı. Sonradan vicdan azabı duymuş olmalı ki, ahirete intikal etmeye karar verdi. İşte tam bu evrede, devreye sevgili anneciğim giriyor. Annemin yanacığımdaki tırnak izlerinin ihtiraslı bir kız arkadaş tarafından meydana getirilmediğini fark etmesi pek uzun sürmedi. Hiç uzun sürmedi. Sürmedi işte. Çirkinim evet!

annecocuk

Yeri gelmişken anneme;

Tırnak izleriyle kediciğin vefatını, Hercule Poirot edası ile analiz ettikten sonra, kediciğin kuduz olduğu sonucuna ulaşarak hayatımı kurtardığı için teşekkür etmek istiyorum. Ve hemen geri alıyorum. Çünkü akabinde 40 gün boyunca gezmelerdeyiz diyerek, sizin anlayacağınız annemin beni gezmeye gidiyoruz diye kandırması ile, aç olmamasına rağmen karnım, iğne taarruzuna uğramıştır.

o CORTISONE INJECTIONS facebook e

Bahsi geçen iğneler, koca koca bilgisayarların ebat ve nesildaşı olan iğneler. Diğer 10 tanesinin saldırı mevkisini söylemem pek mümkün görünmüyor. Günümüzde kuduz hastalığının, bir iki iğnelik işi var. Yeni nesil çok şanslı vesselam!

Yazar Orjinal Yazar

Siz Ve Biz Blog Editörü - Adana

Bir cevap yazın

yazar-olmak

Yazar Olmak Mı? Hoşgeldim O Zaman

yiyecek içecek

Bağımlılık Yapan 4 Soğuk, 1 Sıcak İçecek..