içinde

Bimber Teması Ve Türkçe Dil Dosyaları

Blog yazmak, web sitesiyle uğraşmak gerçekten çok emek istiyor. 3. senesi bitmek üzere olan Siz Ve Biz BLOG için de çok emek sarf ettik. Tanıdık tanımadık bir çok yazarımız katkıda bulundu ve bloğumuzda yazmaya devam ediyor. Bu yüzden arka planda onların yazılarını yayınladıkları bu mecranın teknik alt yapısınında güçlü olmasını istedim her zaman.

Bana göre içeriği sağlam bir web sitesinin en önemli özelliği hızlı bir site olmalıdır. Bunun da birinci kuralı kesinlikle temanızla alakalı. Tema değiştirmek hem çok zaman alıcı hem de kayıplara sebep olabilecek bir uygulama ve maalesef 3 yılda şartlar 3. tema değişikliğine zorladı bizi.

Kullandığımız ilk tema Newspaper temasıydı, hızlı ama viral özellikleri zayıf, çok yazarlı kullanıma pek uygun değildi. Daha sonra uzun yıllar Boombox teması kullandık. Gerçekten çok güzel bir tema sorunsuz da işliyor fakat çok uzun zamandır güncelleme almaması ve istediğimiz Google Pagespeed İnsights hızına ulaşamama sebebiyle Bimber temasına geçiş yaptık.

Bu iki temanın da en çok uğraştıran yanı Türkçe dil dosyaları olup, Boombox tema yazımda temanın Türkçe dil dosyalarını paylaşmıştım. Çok güzel geri dönüşler aldım. Ne yazık ki artık o temayı kullanmadığımızdan gözümüze çarpan hatalı çevirilmiş kısımları düzeltip güncelleyemeyeceğim artık.

Bimber temasını kullanacak arkadaşlar için de büyük bir dertten kurtaracak ve temayı kullandığım sürece güncelleyeceğim %100 çevrilmiş Bimber Tema Türkçe dil dosyasını, Snax ve Youzer uygulamalarının Türkçe dil dosyalarını sadece yorum olarak bir teşekkür etmeniz karşılığında buradan indirebilirsiniz.

BİMBER TR DİL DOSYASINI İNDİR Güncelleme—03.01.2021

Bimber Tema TR Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/themes” içine atın.

Snax İçerik Ekleyici Tr Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/plugins” içine atın.

Youzer Profil Eklentisi Tr Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/plugins” içine atın.

Tema dosyalarını çevirmemde çok büyük katkı sağlayan Rachel Mary Öztürk’e çok teşekkür ederim.

Umarım faydası olmuştur, yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla kalın..

Yazar Ümit GÜL

Siz Ve Biz Blog Editörü Adana

60 Yorum

Yorum Bırakın
 1. Merhaba ben bu temanin yemek tarifi üzerine olan temasini almayı düşünüyorum ayrıntılı olarak deneyemedim üye falan olunmuyor sizce almalimiyim bimberin bayağı özelliklerini gördüm grup kurma takip etme ve o temada merak edip bir türlü goremedigim yemek tarifi gönder özelliği. Kusura bakmayın ben bu konularda acemiyim düşünceleriniz ve tecrübeniz den yararlanmak istedim teşekkürler

 2. Ümit Bey Merhabalar,
  Farklı Domain içerisinde yer alan snax içeriklerimi yeni web siteme aktarmak istiyorum, bu konuda bir fikriniz var mı?
  “WordPress dışa aktarma ile denedim sadece içerik başlıklarını alıyor, mesela test sorularını ve yanıtlarını falan almıyor tümü boş görünüyor.”

  • Bi Sorum daha olacak snax sosyal Giriş yaparken ( google ile ) 403 forbidden hatası alıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Nihat bey merhaba, Bimber temasından çok memnunum. Yalnız güncelleme ile ilgili sıkıntı başladı. 5-6 aydır güncellenmiyor, umarım bırakmamışlardır temayı. Güncellemeler tekrar başlarsa tavsiye ediyorum.

 3. snax eklentisi aktifken basamaklı yorumlar yapılmıyor. Cevapla butonuna tıkladığınız zaman direkt yeni yorum ekleme kısmı geliyor. Snax ı kapatınca düzeliyor sorun. Sizce bunun sebebi ne olabilir ? Bir de snax ile site daha yavaş oluyor. Kapatınca hızlanıyor.

  • Bekir bey bence snax eklentinizle başka bir plugin çakışıyor ve özellikle cash pluginleri. Tümünü kapatın, buddypress ve snax’ı açın. Sorun yoksa tek tek aktif ederek yavaşlamaya ve hataya sebep olanı bulabilirsiniz. Bir de temanızın ve snax’ın güncel olduğundan emin olun. Kolay gelsin.

 4. ümit bey ne yaptıysam olmuyor yorumlar bir türlü gözükmüyor , eklenti eklemem mi lazım yada temada sıkıntı mı var bilmiyourum. sub domaine kurdum sıfır olarak yine yorum yapıyorum yorum sayısı gözüküyor fakat asla yorum gözükmüyor

Bir yanıt yazın

Çıplak Ayaklıydı Gece – Ahmet Ümit

Sana Dair Çaresizlikler