Beşiktaş’ın Monaco Zaferi!


Monaco Besiktas
DÜN AKŞAM BEŞİKTAŞ’IN ŞAMPİYONLAR LİGİ KARŞILAŞMASINDA MONACO’YU 1 -2 SKORLA MAĞLUP ETMESİ  GENİŞ YANKI UYANDIRDI!


HEM ULUSAL HEM DE ULUSAL OLMAYAN BASINDA

BEŞİKTAŞ'IN MONACO ZAFERİ!

Şampiyonlar Ligi Grup Maçları’nda oynadığı ilk üç karşılaşmadan galibiyet ile ayrılarak üçte üç yapan Beşiktaş, gruptaki puanını dokuza çıkarmak ile kalmayıp şimdiye kadar hiç bir Türk futbol takımının yapamadığı bir başarıya imza atmış oldu.


   @orjinalyazar on twitter


Şimdiye kadar Şampiyonlar Ligi Grup Maçları’nda hiç bir Türk takımı, oynadığı ilk üç müsabakayı kazanamamıştı. Düne kadar!

Eğer Beşikaş dünü dünde bırakmaya karar verip, Şampiyonlar Ligi’nde bir galibiyet daha alırsa gruptan çıkmanın yanısıra 43 milyon Euro (184 milyon lira) değerindeki gelire ulaşan ilk Türk takımı olacak. Nasıl mı? İşte böyle;

Şu ana kadar havuz yayın gelir bedeli olarak 18 milyon Euro, Şampiyonlar Ligi Grupları’na katılım bedeli olarak 12.7 milyon Euro kazanan Beşiktaş, 3 galibiyet için de 4.5 milyon Euro’yu kasasına gelir olarak eklemiş oldu.

BEŞİKTAŞ'IN MONACO ZAFERİ!


Kara Kartallar şimdiden 35.2 milyon Euro’luk (152 milyon lira) bir kazanca ulaşmayı başardı. Siyah beyazlıların sadece bir galibiyet daha alması durumunda 1.5 milyon Euro’nun yanı sıra gruptan da çıkmayı da garantileyeceğini unutmayalım!

Eğer bu olursa yani Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde son on altı takım arasına girmeyi başarır ise kasasına 6 milyon Euro daha eklenecek.

Avrupa Basını, Beşiktaş takımının dün geceki başarısını manşetlerine taşıdı.

Fransız basınının önde gelen gazetelerinden biri olan Le Figaro’nun manşeti :

”Tosun Monaco’yu cezalandırdı” oldu ve ”Monaco’nun geçen sezonki kalitesi artık yok” başlığı oldukça dikkat çekiciydi. Gazete Cenk Tosun için ise “Ağır Vasıta” ibaresini kullandı.

BEŞİKTAŞ'IN MONACO ZAFERİ!


Bir diğer ünlü Fransız basınının gazetelerinden biri olan L’Equipe ise, Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş’in basın toplantısında sarf ettiği “Gurupta hala herşey olabilir, Monaco’nun tur atlama şansı devam ediyor” sözlerini manşetlerine taşıdı. Gazete ayrıca, Cenk Tosun’u da maçın adamı ilan etti.

 BEŞİKTAŞ'IN MONACO ZAFERİ!


Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi grubun’daki güçlü rakiplerinden biri olan Porto’nun ülkesi Portekiz’de de Siyah-Beyazlıların Monaco galibiyetine geniş yer ayırdı. Ülkenin önemli spor gazetelerinden biri olan Abola gazetesi Beşiktaş’ın Monaco galibiyeti sonrası “Quaresma, Tosun işbirliği Beşiktaş’ı uçurmaya devam ediyor” manşetini kullandı.

BEŞİKTAŞ'IN MONACO ZAFERİ!

Beşiktaş’ı tebrik ediyor, bize ülke olarak böyle büyük bir gurur yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Son olarak Beşiktaş’ın zaferi ile ilgili bir kaç tweetimi sizlerle paylaşıyor, esenlikler diliyorum!


     @orjinalyazar on twitter


      @orjinalyazar on twitter


Orjinal Yazar

SizveBiz Blog Editörü | İronist | Sinema | Tv | Dizi | Eleştirmen

Ciddi Şakacı | Empati Uzmanı | İnsancıl Bir Hayvansever

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri