Siz Ve Biz BLOG

Bayramda Ne Giysem?

2 dakikada okuyabilirsiniz


20
20 Beğeni
image

Hanımlar,

Bayram geliyor. “Kurban Bayramı” başka bir görüyle ile “İş Bayramı” olarak da biliniyor. Kurban kesilecek, etler parçalanacak, dağıtılacak, ayrılacak, mangal yapılacak, salatası, şişlerin, domateslerin, biberlerin hazırlanması derken gitti bir bayram günümüz. Kalan 3 günümüzü heba etmeyelim. Sadece çocuklar giymez bayramlıklarını? Size alternatif birkaç önerimi deneyip, bayram şıklığınızı gözler önüne serin. İş güç derken göremediğiniz pek çok akraba, eşe, dosta bir boy gösterisi yapabilirsiniz. 3 alternatif paylaşıyorum; beğenin, seçin, giyinin.

1. Siyah – Kırmızı Şıklığı

siyah kirmizi

Diz hizasında ya da diz kapağını tamamen kapatan bir boyda tercih edeceğimiz siyah kalem elbisenin altına kırmızı bir stiletto hiç fena olmaz. Boynunuzu açıkta bırakacak bir elbise seçin; çünkü sıcaklar henüz alıp başını gitmedi. Kalın askılı ya da sıfır kol bir elbise olmalı tercihiniz. Mango ya da Adil Işık’ta bulabilirsiniz. Mango’daki örgü elbise olarak geçiyor ve tamamıyla vücudunuza oturacaktır ki zaten “Kalem Elbise” diyorsak öyle de olmalı. Adlsk ise diz hizasında. Yalnız benim gibi 32 bedenseniz tavsiye etmem. Çok fazla potluk oluşuyor. Boynunuza da çok sade bir kolye eşlik edebilir. Kollarınızı boş bırakın lütfen. Çantanızı da ayakkabı kırmızı diye yine aynı renk seçmeyin. Siyahta kalın. İlk kombininizi yaptık. Sıra diğer alternatifimizde.

2. Mavi’nin Büyüsü

mavinin buyusu

Bu kombin, “Ben elbise ile rahat edemem” diyenlere gelsin. Şu sıralar Koton’da bir indirim şenliği var hanımlar. Maviye aşıksanız en sevdiğiniz tonunu buradaki pantolonlarda bulabilirsiniz. Dar paça mavi bir pantolonun altına ya ten renginde ya da pantolonunuzun renginde sade, topuklu bir ayakkabı tercih edin. Yine stiletto diyeceğim kusura bakmayın; ama ayakları daha zarif gösteren başka bir ayakkabı henüz yok;). Üzerine ise bembeyaz kapri kol bir bluz alalım. Saçlarınız eğer kısa ise zaten açık bırakacaksınız yalnız arkaya doğru tarayıp taft yardımıyla o şekilde kalmasını sağlayın. Uzun saçlara sahipseniz yüzünüzü ortaya çıkaracak bir at kuyruğu modeli sizi tamamlayacaktır. Boynunuzu uzun şıkır şıkır bir kolye ile süsleyin. Bileğinizi de saatsiz bırakmayın bu kombinde.

3. Biraz Yukarıdan Bakayım

biraz yukaridan

Şimdi size en sevdiğim kombinlerden birini tavsiye edeyim. Beyaz, belden aşağı bol gelen tiril tiril bir pantolonu geçiriyoruz üzerimize. Üzerine de siyah kalın askılı bir büstiyer. Göbek tamamıyla açık kalmayacak; ince bir çizgi olarak görünebilir. Upuzun görünmeliyiz bu kıyafetlerin içinde. Bu sebeple yüksek dolgu topuk ya da rahat ederim derseniz platform topuk bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Burada boynumuzu boş bırakıp bileklere yoğunlaşalım. Elinize geçen tüm siyah ve beyaz deri bileklikleri takın, takıştırın.

Etlerle bırakın erkekler uğraşsın. Siz bayramınızın tadını çıkarın. Herkese sevdikleriyle geçireceği nice güzel bayramlara…

Sevgiler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

20
20 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Smyrna

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın