Babam Ölse de Kurtulsam!


IMG

Ben aslında gerçekleri lisedeyken öğrenmeye, anlamaya başladım sanırım.

Hani kantinde otururken sen bana derdin ya hep “Babam ölse de kurtulsam” diye. Ne canım acırdı biliyor musun? Sen “Babasızlık” ne demek biliyor muydun oysa? Onun yokluğu ne demek , ‘baba’ diyecek birinin olmaması ne demek , zorluklarda arkanda babanın olmadığını bilmek ne demek biliyor muydun? Yok bilmiyordun, çünkü sen benim yaşadığımı yaşamadım. Yaşama arkadaşım bunu hiç istemem. Çünkü ben yaşadım, ne demek olduğunu biliyorum. Evet malesef biliyorum.

Akşam onun gelmeyeceğini bilmek ne demek, bir daha kimseye “BABA” diyemeyeceğini bilmek ne demek ben biliyorum. Hani sen hep “Bıktım ondan” diyordun ya ne çok üzülürdüm. Saçlarını okşayacak birinin olmaması, sıkıştığında arkanda destek olacak birinin olmaması ne demek sen bilmiyorsun. Ha bilme de sakın arkadaşım. Sana hep derdim ya “Böyle konuşma bak üzülürsün, o senin baban pişman olursun ona bir şey olduğunda.” Sen “Ölsün kurtulayım” derdin ya hep arkadaşım deme pişman olursun.

Biliyor musun arkadaşım ben onu çok özlüyorum. Saçlarımı okşamasını, el ele gezmeyi, onunla aynı sofrayı paylaşmayı, akşamları pencerede onu beklemeyi, o yorgun argın geldiğinde ona en sevdiği şeyi yani kahve yapmayı o kadar çok isterdim ki. Ama sadece isterdim elimde imkan varken bunları yapmayı çok isterdim. Sakın onu üzme arkadaşım pişman olursun yokluğunda. En çokta neyi özlersin biliyor musun?

BABA demeyi. Bir sefer de olsa BABA demeyi çok özlersin çünkü artık baban yoktur. Sen sadece ona BABA diyememenin pişmanlığıyla yaşarsın. Pişman olma arkadaşım sadece ona sıkıca sarıl ve BABA de. Tüm babasızlar için, benim için de sarıl arkadaşım.

Çünkü benim de BABAM yok.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

45
45 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Vay Arkadaş Vay Arkadaş
0
Vay Arkadaş
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Konuk Yazar

Konuk yazarlarımızın yazılarını takip edebilirsiniz.

0 Yorum

DAHA FAZLA: Serbest Yazı

SON YAZILARI KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın