Babam Ölse de Kurtulsam!


babam-ben

Ben aslında gerçekleri lisedeyken öğrenmeye, anlamaya başladım sanırım.

Hani kantinde otururken sen bana derdin ya hep “Babam ölse de kurtulsam” diye. Ne canım acırdı biliyor musun? Sen “Babasızlık” ne demek biliyor muydun oysa? Onun yokluğu ne demek , ‘baba’ diyecek birinin olmaması ne demek , zorluklarda arkanda babanın olmadığını bilmek ne demek biliyor muydun? Yok bilmiyordun, çünkü sen benim yaşadığımı yaşamadım. Yaşama arkadaşım bunu hiç istemem. Çünkü ben yaşadım, ne demek olduğunu biliyorum. Evet malesef biliyorum.

Akşam onun gelmeyeceğini bilmek ne demek, bir daha kimseye “BABA” diyemeyeceğini bilmek ne demek ben biliyorum. Hani sen hep “Bıktım ondan” diyordun ya ne çok üzülürdüm. Saçlarını okşayacak birinin olmaması, sıkıştığında arkanda destek olacak birinin olmaması ne demek sen bilmiyorsun. Ha bilme de sakın arkadaşım. Sana hep derdim ya “Böyle konuşma bak üzülürsün, o senin baban pişman olursun ona bir şey olduğunda.” Sen “Ölsün kurtulayım” derdin ya hep arkadaşım deme pişman olursun.

Biliyor musun arkadaşım ben onu çok özlüyorum. Saçlarımı okşamasını, el ele gezmeyi, onunla aynı sofrayı paylaşmayı, akşamları pencerede onu beklemeyi, o yorgun argın geldiğinde ona en sevdiği şeyi yani kahve yapmayı o kadar çok isterdim ki. Ama sadece isterdim elimde imkan varken bunları yapmayı çok isterdim. Sakın onu üzme arkadaşım pişman olursun yokluğunda. En çokta neyi özlersin biliyor musun?

BABA demeyi. Bir sefer de olsa BABA demeyi çok özlersin çünkü artık baban yoktur. Sen sadece ona BABA diyememenin pişmanlığıyla yaşarsın. Pişman olma arkadaşım sadece ona sıkıca sarıl ve BABA de. Tüm babasızlar için, benim için de sarıl arkadaşım.

Çünkü benim de BABAM yok.


Konuk Yazar

Konuk yazarlarımızın yazılarını takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri