Aşk Üç Harften Fazlası


Aşk kalplere ilmek ilmek işlenen ve  gün geçtikçe kontrolü ona kaptırdığımız bir duygunun ta kendisi.  Hazır mıydık buna peki veya böyle duygular için nasıl bir hazırlık yapılır mıydı bilmiyorum. Belki de hiçbir zaman hazırlıklı yakalamadığı için böylesine şaşkın ve ne yapacağımızı bilmeden kala kalıyoruz aşk çemberinin içinde. Kim bilir aşkı bu kadar güzel ve özel yapanda bunlardır.

 

Aşk : 3 harf ve tek hecenin içinde sonsuz duygu ve düşünce barındıran bir kelime olmakla beraber mağlup edilmesi bir o kadar da zor bir kelime. Bize aslında ispatladığı çok şey var. Sadece üç harfin içinde barındırdığı anlamla iki ülkeyi düşman edip uğruna savaştıran, dağları deldiren, çöllere düşüren, onsuz yapamam diyip zehirli hançerle kendini öldüren ve daha niceleri. Şöyle bir bakarsak aşkın içinde tarih var, aşkın içinde savaş var, aşkın içinde ölüm var, aşkın içinde sabır var, aşkın içinde sıla var… sadece bunlar bile aşkın sadece basit bir üç harften oluşmadığını, kimi zaman iki kişilik den çıkıp binlercesini uğruna feda ettiren duygu.

 

Aşk ne demek kimse çözemedi daha ve bu nedendendir ki uğruna hala şiirler romanlar yazılıyor. Aşk bir hastalık mı yoksa şifa mı bilemem ama bildiğim tek şey aşk üç harften ve tek heceden fazlası…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

8
54
8 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
10
Beğendim
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

Yorumlar 0

DAHA FAZLA: Serbest Yazı

SON YAZILARI KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın