Aşk Üç Harften Fazlası


7A48F7D6-84AE-48DF-824C-13A6EAC5761B

Aşk kalplere ilmek ilmek işlenen ve  gün geçtikçe kontrolü ona kaptırdığımız bir duygunun ta kendisi.  Hazır mıydık buna peki veya böyle duygular için nasıl bir hazırlık yapılır mıydı bilmiyorum. Belki de hiçbir zaman hazırlıklı yakalamadığı için böylesine şaşkın ve ne yapacağımızı bilmeden kala kalıyoruz aşk çemberinin içinde. Kim bilir aşkı bu kadar güzel ve özel yapanda bunlardır.

Aşk : 3 harf ve tek hecenin içinde sonsuz duygu ve düşünce barındıran bir kelime olmakla beraber mağlup edilmesi bir o kadar da zor bir kelime. Bize aslında ispatladığı çok şey var. Sadece üç harfin içinde barındırdığı anlamla iki ülkeyi düşman edip uğruna savaştıran, dağları deldiren, çöllere düşüren, onsuz yapamam diyip zehirli hançerle kendini öldüren ve daha niceleri. Şöyle bir bakarsak aşkın içinde tarih var, aşkın içinde savaş var, aşkın içinde ölüm var, aşkın içinde sabır var, aşkın içinde sıla var… sadece bunlar bile aşkın sadece basit bir üç harften oluşmadığını, kimi zaman iki kişilik den çıkıp binlercesini uğruna feda ettiren duygu.

Aşk ne demek kimse çözemedi daha ve bu nedendendir ki uğruna hala şiirler romanlar yazılıyor. Aşk bir hastalık mı yoksa şifa mı bilemem ama bildiğim tek şey aşk üç harften ve tek heceden fazlası…


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri