Aşk Cinselliğin Ön Koşulu Mudur?

1 dk


38
8 Paylaşım, 38 Beğeni
aşk-cinsellik

“Aşk olmadan cinsellik olur mu?” sorusu sorulduğunda herkesin aklına ilk deneyimi gelir. Bir nevi “Milli Olmak”… Türk literatürüne bu şekilde geçmiş bir söz öbeğinin esasında duygulardan arınmış iki vücudun birleşmesi olarak tanımlayabiliriz. Bir yerde de mastürbasyondan hallice bir durumdur. Karşındaki sadece etten ve cinsel uzvunun sana vereceği 3-5 saniyelik zevkten ibarettir.

Aşık olmak zaten başlı başına beyinde gerçekleşen bir reaksiyonun vücuda yansıyan fizyolojik sonucudur. Aşık olduğunuz kişiye dokunduğunuzda sinirleriniz beyne sinyalleri göndermeye başlar; beyin tarafından alınan sinyaller vücudun farklı bölgelerinde tepkimeye yol açar. Erkekseniz cinsel organınız sertleşir; kadınsanız şişer.

Her ne kadar bir ihtiyaç, kimyasal bir gereksinim desek de bu noktada kadın ve erkek her konuda olduğu gibi ayrılıyor. Kadın, aşksız seks olmayacağı kanısına daha yatkınken; erkek aşkı seksin bir ön koşulu olarak görmüyor. Zaten kadınların seks yapmaktaki amacı ile erkeklerin hedefi apayrı.

Kadın, seksi karşısındaki erkeğe olan sevgisini kanıtlamak, göstermek için icra ederken; erkekte bu olay tamamıyla “İhtiyaç”tan kaynaklanmaktadır. Bakınız: Biriken meninin boşaltılması zorunluluğu…

Şöyle ufak bir benzetme yaparaktan konuyu noktalayalım.

Diyelim ki çok güzel, büyük bir yemek sofrasındasın. Herkes iştahla tabağını bitirmekle meşgulken o da ne önünde bamya… Başka seçeneğin de yok… İşte seks de erkek için tam olarak böyledir. Aşksız yaptığı her cinsel ilişki, “Sevmeden yediğin yemek gibidir.” Doyup kalktığın ama damağına hitap etmeyen bir deneyimdir.

Bu sebeple kadın mantığıyla düşünüp hem damağınızı hem midenizi düşünün !


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38
8 Paylaşım, 38 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın