Artık İçerde Değiliz!

1 dk


27
9 Paylaşım, 27 Beğeni
içerde-dizi-final

Dün gece ekranların fenomen dizisi “İçerde” seyircisine tadı damakta bırakacak bir sonla veda etti. Bilindiği üzere 2006 Amerikan yapımı Martin Scorsese’in yönetmen koltuğunda oturduğu, Leonardo Di Caprio, Matt Damon ve Jack Nicholson’ın başrollerini üstlendiği “Köstebek” filminin uyarlamasıydı, İçerde.

Filmin sonu ile bizim dizinin sonu uyuşmadı; ama bu haliyle fanatiklerinin gönlünü fethetti. Kimse kötü bir son istemiyordu. Köstebek filminde herkesin ölmesiyle gelen finali, İçerde’ye yakıştırmıyorduk. Herkes ölecek, Sarp ya da Mert’ten biri ölecek veya kardeşlerin ikisi de ölecek diye beklerken ve aslında bunu hiç istemezken, gönlümüze razı gelen bir finali geride bıraktık.

Yayına girdiği günden beri her pazartesi ve hatta bazen sonraki gün bile Twitter’da TT olan İçerde, dün gece de yine en çok twitlenen başlıktı. #içerdefinal ve #sonkeziçerdeyiz etiketleriyle diziyi izlemeyen biri bile neler yaşandığını öğrenebilir, bu mutlu sona sevinebilir keza bunu belirten pek çok tweet ile karşılaşabilirsiniz.

Oyunculara gelecek olursak; Aras Bulut İynemli ve Çağatay Ulusoy bu diziyle oyunculuk kariyerlerinde çıtayı oldukça yükseltti ve büyük bir hayran kitlesi kazandı. Her ikisi de Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu ve Uğur Yücel gibi usta isimlerle çalışmanın kaymağını yediler de diyebiliriz. Büyük usta Çetin Tekindor ise her zamanki gibi oyunculuğunun zirvesinde bir finalle bize veda etti.

İşin kamera önünde göz dolduran oyunculukları izlememizin yanında bir de bu kadar ustaca yazılan ve gerçekten zeka ürünü diyebileceğimiz bir senaryo ortaya koyan senaristlere de değinmemiz gerekir. Her bölümde bizleri ters köşe eden, neler olup bittiğini sonradan anladığımız hikayelerle karşımıza çıkan ve çizgiyi hiç bozmayan senaryo ekibine de bir helal olsun demeliyiz. Bazı sahnelerde kanser etmiş olsalar da muhteşem işin en büyük paydalarından biriydiler.

Çok dizisever biri olmamam yanında Türk dizi tarihinin kuşkusuz en başarılı dizilerinden biriydi diyebilirim. Aksiyon, gerilim ve dramı birbiriyle en güzel şekilde harmanlamış İçerde, tekrar tekrar izlenebilecek kaliteli diziler arasında ismini altın harflerle yazdı.

Ne diyelim, umarız yeni ve kaliteli heyecanlar yaşatacak dizilerle tekrar buluşuruz.

SizVeBiz BLOG ekibi olarak yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Yiğide hakkını verelim.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

27
9 Paylaşım, 27 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın