Araba Sevdalılarının Hiç Gocunmadığı 6 Durum


“Mal canın yongasıdır” demişler. Peki “yonga” ne demek diye hiç düşünmediyseniz ve anlamını bilmiyorsanız aydınlatayım. Yonga; kesilen, yontulan reddedilen anlamında bir sözdür. Can ne kadar kıymetliyse malın da ona yakın bir değere sahip olması anlamında kullanılan bir atasözüdür. Tabii ki buna tam karşıt söyleyişlerimiz de yok değil. Cana geleceğine mala gelsin gibi…

Gelelim asıl konuya… Yani malını çok sevenlere. Yalan yok onlardan biriyim. Hele ki konu araba ise… Recaizade Mahmut Ekrem gibi elbet anlatamam “Araba Sevdasını”; lakin kendi deneyimlerimden yola çıkarak arabasını çok sevenlerin yaşadığı 6 durumu aktarayım.

1. Araba bizler için sadece dört tekerlekli bir araç değildir!

Aile bireyi gibidir. Onun da yağını suyunu eksik etmezler. Ne kadar yediklerini önemsemezler. Çok yiyor olsa da olsundur.

2. Arabayı asla sıkış tepiş park etmeyiz

Gerekirse daha fazla yürürüz ama asla arabayı rahatça çıkamayacağımız; birinin gelip sıkıştırıcağı bir yere park etmeyiz. Aynaları kapatır; sağına soluna bakar gideriz.

3. Biraz pimpirikliyiz!

Bineceğimiz zaman arabanın etrafında bir tur döneriz. Bazı iki ayaklı varlıkların insan gibi davranmayıp arabamıza zarar verip vermediğinden emin olmak için elimiz arabanın üzerinde bir tavaf ederiz arabamızı.

4. Kontrol kontrol…

Arabanın kilitlenip kilitlenmediğinden defalarca her kapıdan kontrol ederiz. Sonra arabadan uzaklaşır tekrar otomatik kapama düğmesine tekrar basar; arabamızın bize yolladığı o göz kırpmayı alır, vedalaşır gibi ayrılırız.

5. Araba yıkamayı sanat haline dönüştürebiliriz

Asla o otomatik yıkama aletlerine güvenmez, başkasına el sürdürmeyiz. Ola ki oto yıkamacıya verdik; km’sini kesinlikle kontrol eder; lastiklere bakarız..

6. Arabamızı isteyen herkesi düşman olarak görebiliriz

Bu noktada biraz manyaklaştığımız doğrudur. Canımı iste arabamı isteme mantığı bize göre gayet normaldir. Çünkü araba bizim için el bebek gül bebek büyüttüğümüz bir çiçek gibi, bir ağaç gibidir. O yana açılır kapılar adeta bir yapraktır, özenle silinmesi gereken… O motoru su (en pahalısından) isteyen bir kök gibi besleriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4
74
4 Paylaşım, 74 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Vay Arkadaş Vay Arkadaş
0
Vay Arkadaş
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Smyrna

Akrep, Öküz Sever, Turist Rehberi, Ekonomist, İSG Uzmanı (C), Anne, Kedi ve Köpek Sahiplenmeye Gönüllü

0 Yorum

DAHA FAZLA: Listeler

SON YAZILARI KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın