Siz Ve Biz BLOG

Annelerimizin İyiki Varsın Diyeceğimiz 12 Ayrı Gizli Özelliği

3 dakikada okuyabilirsiniz


68
6 Paylaşım, 68 Beğeni
anne-ve-cocuk

Annelerimiz… Bu dünyadaki görünen meleklerimiz. Tek bir bedende onlarca kişidir onlar. Aynı anda herşeyimiz olabilirler. En samimi arkadaşımız, sırdaşımız, özel öğretmenimiz, doktorumuz… Şimdi her bir özellikleri için onlara bu yazıyla iyiki varsın anneciğim diyelim!

1. O Bir Öğretmendir

retmen

Odamı düzenli bıraktığımda, aldığımı yerine koyduğumda kulaklıklarımı bulmak için odayı alt üst etmeme gerek kalmayacağını öğrettiğin için iyiki varsın Anneciğim!

2. O Bir Doktordur

annedr

Her hastalandığımda soğuk taşlara oturduğumu, yalın ayak gezip, terli terli soğuk suları içtiğimi anlayan ve beni antibiyotiklerin eline teslim etmeyip o enfes olmasa da çabucak ayağa kaldıran çorbaların için iyiki varsın Anneciğim!

3. O Bir Psikologtur

annepsikolog

Hiçbir psikoloğun çare olamayacağı gönül yaralarıma merhem olduğun ve sevginle beni iyileştirdiğin için iyiki varsın Anneciğim!

4. O Bir Dedektiftir

annededektif

Bebekken bezime ettiğim kakanın, büyüdüğümde senden gizli iki fırt aldığım sigaranın ve arkadaşlarla içtiğim bir bardak biranın kokusunu, 5.2 metre öteden alıp bana attığın bakışla gözlerinle konuştuğun için iyiki varsın Anneciğim!

5. O Bir Aşçıdır

anneaşçı

Pırasa yedirebilmek için restaurant aşçıları gibi tabağı süslemektense pırasayı süsleyip, tabakta şekilli hallere getirip yemezsem arkamdan ağlayacağını söyleyip bana vicdan yaptırıp hepsini yedirttiğin için iyiki varsın Anneciğim!

6. O Bir Avukattır

anneavukt

Haksız olsam da herkesin bir savunma hakkı vardır deyip babama karşı beni savunup yalnız bırakmadığın için ama sonrasında bir güzel de kulağımı çektiğin için iyiki varsın Anneciğim!

7. O Bir Çalışan Temsilcisidir

anneçalısantemsl

Evin patronuna çekinip isteklerimi doğrudan ulaştıramadığımda aracı olup, yanımda durduğun için iyiki varsın Anneciğim!

8. O Bir Organizerdir

anneorganier

Benim günlerce uğraşıp toplayamadığım, düzenleyemediğim kitaplıktan elbise dolabına, yataktan çalışma masasına kadarki dağınıklığı 15 dakikada jilet gibi yaptığın ve beni arkadaşlarıma mahçup etmediğin için iyiki varsın Anneciğim!

9. O Bir Sanatçıdır

annesanat

En sevdiğin beyaz eteğine yaptığım minik noktaları büyütüp kalp yapıp tüm eteğe aynısını yapmanı istiyorum deyip bana sanat ruhu aşıladığın, bazı hataların telafi edilebileceğini gösterdiğin için iyiki varsın Anneciğim!

10. O Bir Müzikseverdir

müzik

Bir heves aldığım, alınması için 40 takla attığım gitarı hevesim geçince savsaklamaya başladığımda kursta öğrendiklerini bana da öğret deyip beni tekrar teşvik ettiğin için iyiki varsın Anneciğim!

11. O Bir Sporcudur

annespor

Yürüyebiliyorken inatla kucağında olmak istediğimde kucağında benimle yemek yapmaya çalıştığın için, dışarıda elini bırakmamam gereken zamanlarda yine inatla bırakıp koşar adımlarla yürüdüğümde  bir elinde pazar poşetleri peşimde pervane olurken gösterdiğin sabır ve geliştirdiğin kol-bacak kasları için iyiki varsın Anneciğim!

12. O Bir Isı Ölçerdir

anneısı

Bebekken beni yıkayacağın suyu 36.6 derecede sabitlediğin, ateşimi dudaklarınla ölçüp 38.3 olduğunu anladığında binbir huysuzluk yapıp hiçbir müdahaleni kabul etmediğim zamanlarda gösterdiğin şefkatin için iyiki varsın Anneciğim!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

68
6 Paylaşım, 68 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın