Siz Ve Biz BLOG

Adil Savaşamayanlar

3 dakikada okuyabilirsiniz


22
1 Paylaşım, 22 Beğeni
adilsavasamayanlarwp

Sanırım az önce hayatımın en uzun ve en sıcak duşunu almıştım. Başımdan aşağı akan sıcacık su beynimdeki düşünceleri yakar sanmıştım. Kalbime ulaşıncaya kadar ılımıştı ama. Yakıp yok etmemiş beslemişti.

Hiç bir aşk adil olmamıştı zaten. Hep bir taraf fazla severdi. Peki adaletsizlik denen bu olgu aşka nasıl karışmıştı? Leyla ile Mecnun ya da Kerem ile Aslı ve ya Tahir ile Zühre… Hangisi daha çok sevmişti. Kadın mı erkek mi? Dağları delen Ferhat, ne durumdaydı peki? O Şirin kadar sevmemiş miydi? Bize aşk dediklerinde neden aklımıza bu insanlar geliyor? Biz aşkı bilmiyor muyuz? Peki siz hiç aşık oldunuz mu? Ben mi? Sanırım ben hiç aşık olmamışım. Az önce buna kesin kanaat getirdim. Sevgi eksikliği yaşadım ben hep. Baba sevgisi yoktu. Anne sevgisi de hatırlamıyorum. Kardeşi de bilmiyorum. Sanırım hiç sevilmemişim. Sakın yanlış anlamayın o kadar da kötü biri değilim. Sevdiğim kadar sevilmemişim o kadar.

lovers1

Birgün bir adam çıktı karşıma. Öyle güzel sevdim ki onu. Böyle dokunmaya kıyamıyordum. Bir bebek gibiydi. Üzerine titriyordum. Gitmesin, beni hiç bırakmasın istiyordum. Seviyor, sevmelere doyamıyordum. En çok da ses rengini seviyordum. Siz hiç bir adamın ses rengine aşık oldunuz mu? Ben oldum. O hep konuşsun hiç susmasın istiyordum. Erkeğin çok konuşanı pek makbul sayılmazmış ama benim sevdiğim adam için asla geçerli olamazdı.

Birgün bu sevmelere doyamadığım adam, hayatımdan gitmeye karar vermişti. Sadece bir merhaba ile girdiği hayatıma yine o kadar sakin bir şekilde veda ediyordu. Sesimi çıkarmadım. Sustum… Hangi kelime acımı anlatmaya yetecekti ki yetmedi de… O günden sonra aşk diye birşey olmadığını, benim hayatta hiç aşık olmadığımı öğrendim. Çünkü benimki aşk değil kölelikti. Onu kaybetmemek uğruna her istediğini yapıyordum. Elinde bir kuklaya dönmüştüm. Bazı günler konuşmak istemezdi; ben onunla geçireceğim her bir saniyeyi bile değerlendirmek isterken. Bazen konuştuğumuz konuyu beğenmezdi bazen de tepkilerimi. Sıkıldım derdi. Bu cümleyi duyduğum an ne yapacağımı şaşırır onu nasıl bu düşünceden sıyırıp alabilirim diye kendimi paralardım. Seviyor muydu yoksa vakit geçirmek miydi tek derdi anlam veremiyordum. Aslında var olan ilişkimizi bitirmeye mahkum etmişti. İllaki bitecek diyordu. Söz hakkım yoktu. Bitti derse biterdi. Giderse geri dönmezdi. Velhasıl öyle de oldu.

lovers2

Bir akşam beni evine davet etti. Pek yaptığı bir şey değildi bu. Şaşırmıştım; ama kabul ettim. Ona doya doya sarılmak istiyordum. Konuşmadan uzanmak yanına. Eve geldiğimde gözleri ışıl ışıldı; çok güzel bakıyordu. Hipnoz olmuşçasına dudağımdan silemediğim bir gülümsemeyle birkaç saat vakit geçirdik. En sevdiğim şaraptan sanırım 4 kadeh içmiştim. Çakırkeyftik ve herşey o kadar güzeldi ki… Birden birbirimizin dudaklarında bulduk kendimizi. Dakikalarca öpüştük; duramıyorduk. Elbisemin fermuarına giden ellerine engel olamıyordum. Her ne kadar bu ilişkiden emin olmasam da karşı koymadım ona. Beraber olduk. Sabah uyandığımda yanımda değildi. İçeriden tıkırtılar geliyordu. Umutla, sevgiyle ve daha da dolu dizgin bir aşk ile yanına gittim. Gözlerine baktığımda karanlıktı. Bir şeylerin ters gittiğini anladım. Kendimde kusur bulmaya çalıştım. Bir sürü de hata buldum. Memnun olmamıştı yine. Dayanamayıp sordum :”Canını sıkan bir şey mi oldu?” dedim. Tüm dünyamı iki cümleyle yerle bir ettiği o an gelmişti: “Herşey çok güzeldi; ama artık bitti.” Sormadım niye diye. Çünkü beklenen bir sonuçtu. Sıkmıştım belki onu sevgimle; tekdüzeliğimle. Sadece “Peki” dedim.

Eşyalarımı toparlayıp ayrılıyordum evden. Dışarıya adımımı atana kadar göz göze gelmedim. O ise beni izliyordu. Muhtemelen bir şey söylememi bekliyordu. Ben ise asla karşısında gözyaşlarımın dökülmemesi için gayret ediyordum. Bir yanım son gücümle kapıyı çekip çık diyor diğer yanım son kez bak yüzüne “Seni her zaman seveceğim.” dememi istiyordu. Hiçbirini yapmadım. Sessizce açtım kapıyı ve sessizce arkamdan kapattım.

ayrilik

Peki ne geçti elime? Peki ne kaybettim ne kazandım? Aşka inancımı kaybettim. Aşkın kölelik olduğunu, adaletsiz olduğunu öğrendim ve kimseye aşık olmamayı öğrendim. Kalbimle değil aklımla düşünmeyi öğrettiğin için teşekkürler sevgilim…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

22
1 Paylaşım, 22 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın