Siz Ve Biz BLOG

12 Maddede Mazide Kaldı Dediğiniz Anda Karşınıza Çıkan Eski Sevgili

4 dakikada okuyabilirsiniz


75
9 Paylaşım, 75 Beğeni
sevkapak

“Mazide kaldı o artık!” dedin, arkanı döndün ve o da ne? Tataaammm işte karşında eski sevgili! Ve işte 12 madde ile yaşadıkların…

1. İlk Karşılaşma

sev

Bir titreme sarar tüm vücudunu. Nerden geldiği de bilinmez. Üşüyorum zannedersin; ama üşümek değil o arkadaş… Heyecan, şaşkınlık tavan yaptı, çıkmak istiyor sadece, sakin ol! O da seni gördüyse buyurun cenaze namazına. Kafanın içinde zibilyon tane soru. Başı da “Merhaba desem mi?” çekiyor.

2. Konuşsam Mı Konuşmasam Mı İkilemi

sev

Neyse ya ne olacak bir Merhaba demekten diye düşündünüz ve o iç sızlatıcı konuşmayı başlattınız.

-Merhaba, nasılsın?

-İyiyim, süper. Sen nasılsın?

-Valla bomba gibiyim, eğlenmece.

Konuşma esnasında hayatındaki en saçma konuşma olduğunu anlarsın. Bir kere “Süper” ne demek ya! diye düşünürsün. E etkiye tepki mantığıyla sen de bomba diyeceksin mecburen. Hala içinde ona karşı bir sevgi var ise hele bir de ne kadar özlediğini anlamışsan o an, gözlerinin içinde kaybolasın gelir.

3. Kelimelerin İçe İçe Geçmesi Durumu

sev

Hadi kötü bir başlangıç yaptın tamam. Peki sonrası? Türkçe’nin laneti üzerine olsun diye beddua almışçasına iki kelimeyi bir araya getirememe durumunu yaşarsan gel arkadaş bizdensin. Dolmuşsun aylarca, hatta yıllarca içinde biriktirmişsin söylemek istediklerini; lakin şimdi o tam karşındayken, kelimeler kendini naza çekiyorken, öznesi, yüklemi, tümleci yerinde olan tek cümle:

-Havalar da iyi soğudu, salgın var; dikkat et kendine! ( Tabi mevsime göre değişebilen bir cümle; ama dediğimiz gibi kurabileceğin tek mantıklı cümle hava ile ilgili olandırJ)

4. Yanında Bir Kız/ Erkek Mi Var?

sev

Şimdi zurnanın ötmediği noktaya geldik. Yanında karşı cinsten başka biri varsa işin rengi, ayarı kaçıyor. Ya hiç selam vermeden ufak ufak kenardan kenardan yol alacaksın ya da tüm üstün medeniyet zincirinin bir parçasıymışçasına yanındaki hemcinsine de selam vereceksin. “Eski arkadaş” olarak tanıştırılacağın için sakın bozuntuya verme. Hemcinsinin tuttuğu o el daha aylar öncesinde senin saçlarının arasında olabilir, her buluşmanızda dakikalarca ayrılmadığın, kafanı gömdüğün o boyunda şimdi hemcinsinin kolu dolanmış olabilir. Sen güçlü ol ya da en azından güçlü görün. Biz arkandayız.

5. Yanında Kimse Yoksa Sorun Da Yok!

sev

Diyelim kimse yok yanında işiniz biraz daha kolay, yani daha az acıtıcı. Özlemişsindir. İçindeki tüm duygular, özlemi ön safhaya alarak beynine oradan kollarına mesaj yağdırıyor Dokun! diye. Terkedilen, severken bırakılan taraf sen isen (ki bu içerik senin için) ince ince bir sızı ile gözlerinden başka, dudaklarından başka cümleler sarf ediyorsundur.

6. Zaman Kavramının Yok Oluşu

sev

Saçma ya da değil, ufak bir sohbet içindeysen bitmemesi için zamanı durdurmak istersin. Geçmesin dakikalar, akrep ile yelkovan bıraksın kovalamacayı dersin. İlk şoku atlattığın için cümlelerin de düzelmeye başlamıştır. Artık daha mantıklı sorular sorabiliyor, dilbilgisine aykırı tümcelerden uzak duruyorsundur.

7. Eskilere Uzanan Kısa Bir Yolculuk

sev

Dudaklarının ayrı gözlerinin ayrı konuştuğu durum vardı ya o an gözlerin saçlarına gider, beyaz bir saç teli için birbirinize yaşlı dediğiniz, mazide kalan sahne canlanıverir gözünün önünde. “Tüm saçlarım beyazlayıncaya kadar yanımda kal da gör yaşlılığımı” dediği zamanlara gittiysen gel arkadaş, gitme…

8. Alevlenen Hisler

sev

Koklaya koklaya sevdiğin adam/kadın… Şimdi iki yabancı misali karşı karşıya duruş. İlk gördüğün ana geri dönüş, o zamandan şuanki zamana kadar geçen 10 dakikalık süre ve sonunda tekrar aşık olma hissi. Ne yaptın be güzel arkadaşım, yine canına kıydın diyoruz ve kendine gelmeni istiyoruz.

9. Sen Yokken…

sev

Girme şimdi bu konulara. Yaşa o anı madem hala seviyorsun. Eğer bu noktaya gelmişsen, çok tehlikeli bir yerdesin demektir. Çektiğin acıyı anlatmak, içini dökmek istersin; ama onu bu konulara girerek uzaklaştırmaktan da korkarsın. O yüzden şu ana bak, gözlerinin içine bak ve hiçbir şey olmamışçasına davran.

10. Geri Dön Geri Dön! Ne Olur Geri Dön…

sev

Ooops! İçinde çalan bu şarkıyı sakın ola seslendirme. Eskiyen bir şeyi yenilemek zordur. Hiçbir şey eskisi gibi de olmaz. Gönül istese de kucaklaşmayı, o artık mazide kaldı.

11. Kendine Gelme Vakti!

sev

En fazla 10-15 dakikalık ayak üstü bir muhabbetten sonra “Ne oluyor bana, ne yapıyorum” deyip gerçeğin yarattığı sarsıntı ile derin bir nefes çeker ve vedalaşma zamanını sen getirirsin. Tarihin en kanlı savaşından gazi olarak çıktın ve çok yorgunsun; çünkü o çoktan bitirmiş hatta unutmuş.

12. Aynı Kişi Tarafından 2. Kez Terk Edilme Hissi

sev

Tam bitti dediğin anda çıkıverdi karşına, 15 dakikada senin aylarca, yıllarca çürütmeye çalıştığın, artık ölmeye yüz tutmuş hislerine afrodizyak etkisi yaratan büyükbaş familyasından bu çok sevgili kişi tarafından 2. Kez terkedilmenin haklı hüsranıyla baş başa bırakıyoruz seni.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

75
9 Paylaşım, 75 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın